Akademik Kadro

Cüneyt Göksu
Yazılım Mühendisliği

Lisans derecesini Yıldız Teknik Üniversitesi, Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü'nden 1990 yılında alan Cüneyt Göksu, sırası ile Marmara Üniversitesi’nde MIS Programını, Amerika Birleşik Devletleri’nde Illinois Institute of Technology Bilgisayar Bilimleri Bölümü’ndeki yüksek lisans eğitimini, 1993 yılında tamamlamıştır. Yaklaşık yirmi beş yıldır süregelen çalışma hayatının ilk on yılında, Türkiye’nin önce gelen finans kurumlarının Bilgi Teknolojileri şirketlerinde, Veri Tabanı Uzmanlığı ve yöneticiliği yapmıştır. İkinci on yılda, IBM’in Yazılım Bilgi Sistemleri teknolojilerini kullanan yurt içi ve yurt dışındaki kurumsal firmalara, Danışmanlık, eğitmenlik ve Proje Teknik Liderliği rollerinde hizmetler vermiştir. 2013 yılından beri, IBM Middle East and Africa’da System z Analitik Yazılımları Teknik Lideri olarak çalışan Cüneyt, kullanıcılara DB2, Veri Tabanı Entegrasyonu, Sistem Optimizasyonu ve Tasarımı, Teknoloji Mimarisi, Karar Destek Sistemleri ve Makine Öğrenmesi konularında yardımcı olmaktadır.

Cüneyt, 2007’dan itibaren “IBM Gold Consultant” ve “IBM Information Champion” olarak seçilmiş, “IBM Academic Initiative Program” kapsamında üniversitelerde seminer dersleri vermistir. 2005-2013 yılları arasında Uluslararası DB2 Kullanıcıları Grubu (www.idug.org) bünyesinde gönüllü olarak, Uluslararası Konferans Komiteleri ve Yönetim Kurullarında görev yapmıştır. Birçok mesleki konferansta sunumlar yapan Cüneyt’in, Veri tabanı teknolojilerine dair makale, sunum ve kitapları bulunmaktadır.

Araştırma Alanları: Veri Tabanı, Karar Destek Sistemleri Tasarımları, Yazılım ve Sistem Mimarisi Kurgulama, Veri Madenciliği ve Makine Öğrenmesi.

Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark