Mühendislik Fakültesi

Mühendislik Fakültesi

İstinye Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, ülkemizde yeni nesil mühendisler eğitme ve onları yetiştirme ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur. Fakültemizin kuruluş amaçlarından biri de mühendislik eğitimi ve araştırmalarının sürdürülebileceği birinci kalite bir eğitim kurumunu ülkemize kazandırma isteğimizdir. Liv Hospital, Medikal Park ve VM Medikal Hastanelerinin kurucuları, dünyanın ve Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinin arasında kalıcı bir yer edinmek amacıyla İstinye Üniversitesi’ni kurmuşlardır. İstinye Üniversitesi Mühendislik Fakültesi olarak hedeflerimiz bunlarla da sınırlı değildir. Mühendislik dünyasındaki değişimlere ivme kazandıran, bu alanda geliştirilecek yeni yöntem ve metotların, üretilecek fikirlerin öncüsü olan bir eğitim merkezi haline gelmek nihai amacımızdır.

Bu hedeflerin doğrultusunda kararlı bir başlangıç yaptık. Mühendislik Fakültesi bu yaz kapılarını beş yeni bölüme ve bu bölümde eğitim almak isteyen öğrencilere açıyor: Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği. Bu beş bölümün de eğitim programı ve dili İngilizce olacaktır. Yazılım Mühendisliği bölümümüz Türkçe eğitim vermeye devam edecektir. Önümüzdeki yıl bu bölüme İngilizce program da ekleyeceğiz.

Altı bölümden oluşan fakültemiz, eğitim ve araştırmada yakın bir iş birliği içinde çalışacaktır. Bölümlerimizin arasında hiçbir duvar bulunmamaktadır. Biz İstinye Üniversitesi olarak bünyemizdeki tüm fakülteler ve araştırmacılarla kendini yaptığı işe adamış bir Mühendislik Fakültesiyiz.

Prof. Dr. Çetin Kaya KOÇ
Mühendislik Fakültesi Dekanı

Bilgi Formu

Mühendislik Fakültesi hakkında daha detaylı bilgi için iletişim bilgilerini bırakabilir, eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsin.

İletişim formundaki bilgilerim doğrultusunda programlar, etkinlikler ve üniversite ile ilgili gelişmeler hakkında SMS, e-posta ve telefon gibi iletişim kanallarından benimle iletişime geçilmesine izin veriyorum.


Topkapı Kampüsü

İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsü, Maltepe Mah., Edirne Çırpıcı Yolu, No.9 Zeytinburnu, İstanbul, 34010

Telefon: 0850 283 60 00
Eposta: info@istinye.edu.tr

Mlpcare Medicalpark Liv Hospital VM Medicalpark