Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Biyoenformatik ve Genetik

Bölüm Başkanının Mesajı

Sevgili gençler,

Öncelikle böylesine uzun ve zorlu bir süreç olan üniversiteye hazırlık serüvenini tamamladığınız için hepinizi canı gönülden tebrik ederim. Global Covid19 pandemi döneminde eminim üniversite hazırlık süreci sizin  için çok daha yorucu olmuştur. Bu olağanüstü koşullarda göstermiş olduğunuz çaba sonucu, hak etmiş olduğunuz  en güzel sonuçları almanızı dilerim.
Biyoenformatik ve Genetik Bölümü ilk olarak 2021-2022 eğitim öğretim yılı içerisinde ilk öğrencileri ile eğitime başlayacaktır. Bölümümüz Mühendislik ve Doğa Bilimleri fakültesi altında, yüksek eğitim olanakları ile eğitim dili İngilizce olarak kurulmuştur. Ders içerikleri ise hem teorik hem de pratik olarak sizleri en iyi şekilde yetiştirmeyi hedefleyerek, biyoenformatik ve genetik alanındaki global deneyimler ve ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.  Sizleri hem akademik hem de biyoloji endüstrisinin ihtiyaçlarına cevap verebilen nitelikli bireyler olarak yetiştirmek en  büyük hedefimizdir. MLP care ailesinin üyeleri olarak, sahip olduğumuz ‘Sağlıkta Büyük Veri’ ve diğer medikal olanakları en doğru şekilde kullanarak sizleri bu alanda güçlü kariyer olanaklarına sahip bireyler olarak yetiştirmeyi arzu ediyoruz. 
Sizleri aramızda görmeyi, bilgi ve tecrübelerimizi size en etkili şekilde aktarmayı, ve İstinye Üniversitesi ailemizin bir parçası olmanızı çok isteriz. Hepinize sağlıklı günler dilerim. 

Dr. Öğretim Üyesi Aslı KUTLU
Bölüm Başkanı