Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Kulüpler

İstinye Üniversitesi Öğrenci Kulüpleri faaliyetleri ÖMER bünyesinde yürütülmektedir. ÖMER bünyesinde aktif 64 öğrenci kulübü bulunmaktadır.

IEEE Kulübü

 

IEEE'nin temelleri 1884 yılında içlerinde Alexander Graham Bell ve Thomas Edison gibi dönemin önemli bilim insanları tarafından atılmıştır. IEEE mühendisliğin yaratıcılığı artırma, bütünleştirme, paylaştırma işlevine, elektroteknoloji ve bilgi teknolojisine, insanlığa yararlı bilimlere ve uzmanlık alanlarına katkıda bulunan; kar amacı olmayan teknik bir mesleki organizasyondur. IEEE, üyelerinin hayat boyu süren öğrenim sürecinde onlara mesleki açıdan çok önemli yardımlarda bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası konferanslar, seminerler, kariyer geliştirme ve network üzerine mesleki toplantılar düzenlemektedir. Gönüllü aktivitelerle liderlik ve diğer kişisel becerileri geliştirme fırsatı sunar. 300'den fazla sürekli eğitim ve geliştirme programı üyelerin hizmetindedir.

Hilal Koç

180723011@stu.istinye.edu.tr

İSÜ Quantum Dynamics Kulübü

İstinye Üniversitesinin Robotik ve Mekatronik kulübüdür. Bu alanda Robotlar, İnsansız Hava Araçları, Otonom Sistemler, Çevre ve Şehir teknolojileri, Yenilenebilir Enerji alanlarında projeler üretmeyi hedefleyen bir proje kulübüdür. Şu ana kadar bünyesinde 3 farklı teknofest takımı barındıran kulüp, vizyonunu proje ve üretim olarak belirlemiştir. Bu alanda elindeki imkanlarla birlikte en çok üreten öğrenci kulübü olmayı hedefler.

Ege Kutlu
180722007@stu.istinye.edu.tr

Youtube

Afiş

 

Racing Team

ISU Racing Team, üniversitemizin makine mühendisliği bölüm hocaları ile sektörün içinden
gelen meraklı ve istekli öğrenciler tarafından 2019’da kurulan “Otomotiv” temelli bir öğrenci
kulübüdür.İlk hedefi uluslararası “Formula Student” yarışı için yenilikçi ve rekabete dahil olabilecek
araçlar üreterek bu yarışlarda başarılar elde etmesidir. ISU Racing Team’in sosyal ilerleyişinde ise otomotiv sektörünü konu alan tüm aktivitelere farklı alt takımlar içinde yer verilmektedir.Pandemi sürecinde araç üretimi projesine devam edemeyen kulübümüz bu açığını sosyal etkinlikler, canlı yayınlar ve konuklu etkinlikler ile kapatmaya çalışmış büyük emekler sarf etmiştir.
ISU Racing Team’in bu dönem yaptığı etkinlikler;
Youtube üzerinden Formula 1 temasında canlı yayınlar gerçekleştirdik. Aynı zamanda
Paddock Talks ismini verdiğimiz etkinlik serimizin bir bölümünde Motor 1 Türkiye ekibini
canlı yayınımızda misafir ederek verimli ve bilgi dolu bir bölüm gerçekleştirdik. Formula
Students aracımızın üretim sürecinde aldığımız eğitimler için düzenli olarak haftalık online
derslerimizi de ara veremeden gerçekleştirdik.
İnstagram sayfası aracılığıyla her türlü soru ve görüşlerinizi bildirebilir, katılmak için bizlere
başvurunuzu Mail veya Instagram DM vasıtasıyla iletebilirsiniz.

Mustafa Özaktaş

mustafa.ozaktas@stu.istinye.edu.tr

   

     

Moleküler Biyoloji ve Genetik Kulübü

Multidisipliner bir kulüp olup her bölümden öğrencilerin katılabileceği bir kulüptür. Kulübün amacı, her bölümden öğrencilerin fikirlerini bilimsel açıdan değerlendirip etkinliklerde her bir üyeye bir şeyler katmaktır. Ayrıca aynı bölümden öğrencileri, düzenlenen etkinliklerde hocalarla buluşturup gelecek için fikir edinmelerini sağlamaktır.

İnstagram sayfası aracılığıyla her türlü soru ve görüşlerinizi bildirebilir, katılmak için bizlere başvurunuzu Mail veya Instagram DM vasıtasıyla iletebilirsiniz. @isumbgclub @biyoloook

 

Dilruba TIRPANLAR

dilruba.tirpanlar@stu.istinye.edu.tr

Nadir Hastalıklar Araştırma Kulübü

İstinye Üniversitesi Nadir Hastalıklar Araştırma Kulübü, okulumuzun birçok bölümüyle ilişkili olması sayesinde multidisipliner çalışmalar yürüten; öğrencilerin nadir hastalıkların çalışma mekanizmaları, tedavi ve tanı yöntemleri gibi yönlerini anlamasına yardımcı olacak etkinlikler düzenleyen bir kulüptür. Aynı zamanda, nadir hastalıklara farkındalık kazandırmak için tüm bölümlere hitap edecek etkinlikler yapmakta, sosyal sorumluluklar almaktadır.

İnstagram sayfası aracılığıyla her türlü soru ve görüşlerinizi bildirebilir, katılmak için bizlere başvurunuzu Mail veya Instagram DM vasıtasıyla iletebilirsiniz.  
@isunadir

Elif Nur Akkuş

elif.akkus@stu.istinye.edu.tr 

Girişimci Mühendisler

Üniversite yıllarında üyelerini girişimcilik ekosistemiyle tanıştırmayı amaçlayan bir organizasyondur. Girişimci Mühendisler Kulübü üyeleri eğitimlerle 21. yüzyıl yeteneklerini geliştirir, sektörden aktif insanlarla tanışır ve işlevsel bir "network" inşa etme yolunda adım adım ilerler.

GMK_Logo
Batuhan Bilgiç

190723005@stu.istinye.edu.tr

Havacılık ve Uzay Kulübü

Kulüp, havacılık ve uzay sevgisini yaymayı, aynı zamanda üyelerini bu alanlarda bilgilendirmeyi hedefleyen etkinlikleri aktif bir şekilde sürdürmeyi hedefler. Etkinlikleri gerçekleştirirken, paylaşılan bilgilerin doğruluğundan emin olabilmek adına sektörde deneyim ve uzmanlığı olan kişilerle birebir iletişime geçilerek interaktif iletişim ortamına fırsat yaratılmaktadır.

Rabia Gökçe Turan

191211123@stu.istinye.edu.tr

Bioinnovation Kulübü

Hızla ilerleyen teknoloji çağında geride kalmamak ve sağlıkta teknolojiyi en iyi şekilde takip edip ayak uydurmak için her bölümden çalışmacılarla multidisipliner çalışmalarda bulunup gelişime katkı sağlama amacıyla kurulmuş bir kulüptür.

Mohamed Ziya Alzubaidy

190101272@stu.istinye.edu.tr

Medical Artificial Intelligence

2018 Aralık ayında kurulan MAI Club tıp ve mühendislik öğrencileriyle birlikte multidisipliner projeler üzerinde çalışmayı ve insanlığa faydalı ürünler üretmeyi hedefleyen öğrenci kulübüdür. Hali hazırda 3 adet Ar-Ge takımı ile çalışmalarına devam etmektedir.

Mehmetcan Emanet

190722104@stu.istinye.edu.tr

Industrial Engineering Society

Kendilerini yaptığı işe ait hisseden, ortak bir hedef doğrultusunda uyum içerisinde çalışan, çalışırken yaptığı işten zevk alan, güçlü bir kurum kültürüne sahip olmayı kendilerine ilke edinmiş İstinye Üniversitesi’nin Endüstri Mühendisliği öğrencileri tarafından oluşturulan bir topluluktur. Kulübün amacı, öğrencilerin akademik hayatlarına ek olarak iş dünyasının çeşitli alanlarını bir araya getirip ‘IES’ rehberliğinde onların meslek hayatlarına yüksek motivasyonlu ve bilinçli birer birey olarak hazırlanmalarını sağlamaktır.

 

Begüm Özay

180724001@stu.istinye.edu.tr