Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi

Endüstri Mühendisliği

Laboratuvarlar

labs

Fizik Laboratuvarı, diğer mühendislik bölümleri ile birlikte ilk pratik derslerin yapıldığı laboratuvardır. Temel Fizik dersleri için mühendislik bölümlerinin kullanabileceği donanım alt yapısına sahiptir. Devamı için tıklayınız.

A picture containing clock

Description automatically generated

55 adet Windows işletim sistemine sahip bilgisayarları barındıran PC Laboratuvarı, genel üniversite kullanımına hizmet vermekle birlikte Mühendislik Fakültesi derslerine yönelik olarak da kullanılmaktadır. Devamı için tıklayınız.

iMac Icon - Free Icons

60 adet iMac bilgisayarlardan oluşan Unix Laboratuvarı, Yazılım geliştirme ve çeşitli uygulama gerektiren derslerin pratiğine yönelik kullanılmaktadır. Başta Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği olmak üzere tüm Mühendislik öğrencilerine hizmet vermektedir. Devamı için tıklayınız.

A picture containing drawing, light

Description automatically generated

Üretim Sistemleri Laboratuvarı, yoğun olarak Endüstri ve Makine Mühendisliği bölümleri tarafından kullanılmaktadır. İmalat Sistemleri, Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalat, Üretim Planlama ve Kontrol, Kalite Mühendisliği, Akışkanlar Mekaniği ve Termodinamik gibi derslerde aktif olarak kullanılmaktadır. Devamı için tıklayınız. (Lab Kullanım Talep Formu)

A picture containing plate

Description automatically generated

Modelleme, Optimizasyon ve Simülasyon Laboratuvarı, Matematiksel Optimizasyon, Dinamik Programlama, Gerçek Zamanlı Sistem Simülasyonu, Tahminsel Veri Analitiği, Hesaplamalı Metotlar ve Finans Mühendisliği gibi konularda araştırma ve proje faaliyetleri yürütmekte ve müfredat derslerinde kullanılmaktadır. Devamı için tıklayınız. (Lab Kullanım Talep Formu)

Neural Network Icon #119874 - Free Icons Library

Yapay Zeka Laboratuvarı, Makine Öğrenimi, Derin Öğrenme, Bilgisayarlı Görü ve Büyük Veri konularında, temel ve uygulamalı araştırmalar yürütmekte, ilgili eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Disiplinler arası yapısı dolayısıyla, sağlıktan savunma sanayiine geniş bir yelpazede farklı uygulamalara odaklanmaktadır.

A picture containing drawing

Description automatically generated

İleri Projeler Laboratuvarı, öğretim üyelerimizin araştırma faaliyetlerini sürdürmek için gereken altyapı imkanlarını sunmaktır. Araştırmacı öğretim üyelerimizin her biri için ayrılmış özel alanlar bulunmaktadır. Devamı için tıklayınız.